Tarihçe

Tarihçe

3N Sofra’nın her ne kadar kuruluş öncesinde faaliyetler olsada, 1891 yılında büyük dedemiz Nuri Usta tarafından Sivas Ticaret Odası’na yaptırdığı ilk kebapçı kaydı ile başladı. O zamanlar henüz sadece Nuri Usta olarak biliniyordu.

Lezzeti ile ve Müşterilerine yaklaşımı ile daha o zaman bile tercih sebebi olmayı başaran Nuri Usta’nın oğlu Nazım Usta babasının başlattığı işi devralarak, hem etin hazırlanması ve hem de pişirilmesi sırları ile beraber işi devam ettirerek, kendi babasının ismini koyduğu Nuri Usta’ya işini öğretmiş ve teslim etmiş.

Daha sonra Nuri Usta’da babasından devraldığı işi hem babası hem dedesi gibi sahiplenmiş ve hatta daha iyiye taşımıştır. Devraldığı işletmelerini kalitesi ve hizmeti ile farklılaştıran ve Sivas’ta herkesin bildiği ve uğramadan geçmediği bir işletme haline getiren Nuri Usta, o günlerde bu güzel restorana, hem 3.Nesili hem de dedesinin, babasının ve kendinin isimlerinin baş harflerini tanımlayan 3N Sofra ismini vermiş ve nesilden nesile geçen ve geçecek olan bu işletmenin ilk kurumsallaşma adımlarını atmıştır.

Sivas’ın eşsiz yaprak köftesinin vazgeçilmez adresi olan 3N Sofra, artık İstanbul’a gelerek yeni nesilin farkı ile hedefini bir adım daha öteye taşımış ve Sivas’ta başlayan hikayesini İstanbul’a taşımıştır.

1891
Kuruluş

1891 yılında büyük dedemiz Nuri Usta, Sivas Ticaret Odası’na kebapçı kaydı yaptırdı.

1920
2. Nesil - Nazım Usta

Büyük dedemiz Nuri Usta’nın oğlu Nazım Usta babasının başlattığı işi devralarak devam ettirdi.

2009
3. Nesil - Nuri Usta

Nuri Usta, işletmenin adını 3N Sofra olarak değiştirerek babasından devraldığı işi daha ileri taşımıştır.

2018
İstanbul Şubesi

3N Sofra, Sivas’ta başlayan hikayesini Tuzla şubesi ile birlikte İstanbul’a taşımıştır.

0

Misafir

0

Rezervasyon

0

Tabak Servisi

0%

Memnuniyet